Kadri Voorand soovib muusikas lennata ja unistada

Kadri Voorand soovib muusikas lennata ja unistada. Seda teeb ta koos ansambliga Estonian Voices, kellega annab Leedus kaks kontserti.

FOTO: Stina Kase

Kadri Voorand (29) on särav andekas lauljatar, kelle nimi ei vaja lehelugejaile ilmselt tutvustamist. 2015. aasta on olnud talle edukas: näiteks aprillis pälvis ta Eesti Jazziauhinna, ta on Eesti Kooriühingu aastapreemia nominent aasta koori/orkestrihelilooja kategoorias.

Tellijale

Kadri eduloos on kõige tähtsam roll tema perekonnal. Ta on sündinud ja kasvanud Haljalas. Lauljatari ema Viivi Voorand on tuntud rahvamuusikakollektiivi Lahemaa Rahwamuusikud asutaja ja juht, Kadrigi on selles juba pisikesest peale kaasa löönud. Kadri isa Mati Voorand, kes lahkus mõni aasta tagasi igaviku teedele, oli samuti pärit musikaalsest perest. Tema isa, Kadri vanaisa Lembit Voorand, oli oma kodukandis Loksal tuntud pillimees. Nii ongi muusika olnud sünnist saati Kadri elu loomulik osa.

Et siinkirjutaja on elanud Kadri vanaisa naabruses, läheb jutt ka temale. Kadri ütleb, et vanaisa Lembitust mäletab ta enim ikka seda, kuidas too köögilaua taga või õues sireli all pilli [akordioni – toim.] mängis. Mälestusi aitavad elus hoida vanemad inimesed, kes oskavad rääkida Kadrile lugusid tema vanaisast. Paljudel sünnipäevadel ja pulmades mängis ikka pilli Voorandi Lembit, sestap oli tal palju sõpru ja tuttavaid, kes nüüd seeläbi lauljatari teavad ja tema muusikuteele kaasa elavad.

Tagasi üles