P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lääne -Virumaa kunstnikud astuvad kevadnäitusel kunstiga korruptsiooni vastu

Eva Klaas
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Märtsis jagas Rakvere Galeriis ideid korruptsiooni kajastamiseks kunstis ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige Tarmu Tammerk.
Märtsis jagas Rakvere Galeriis ideid korruptsiooni kajastamiseks kunstis ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige Tarmu Tammerk. Foto: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Rakvere Galeriis avatakse homme Lääne-Virumaa kunstnike kevadnäitus „Korruptsioon”, kuhu oodatakse üle 20 töö.

Näituse kuraator Riho Hütt sõnas, et esindatud on maalid ja installatsioonid, kus käsitletakse nii korruptsiooni laiemalt kui ka viidetega kohalikule elule.

Näituse ettevalmistavas etapis, märtsikuus, jagas Rakvere Galeriis ideid korruptsiooni kajastamiseks kunstis ühing Korruptsioonivaba Eesti.

Ühingu juhatuse liige Tarmu Tammerk kirjeldas korruptsiooni mõistet ja esinemisvorme, et kunstnikud saaksid leida kujundeid, millega korruptsiooni kunstikeeles esitada.

„Meie teada on tegemist esimese korraga, mil Eestis korraldatakse temaatiline korruptsioonivastane kunstinäitus,” ütles Tammerk. „Ootame huviga seda erilist väljapanekut.”

Näitus avatakse Rakvere Galeriis 3. mail kell 17 ning jääb avatuks kuuks ajaks.

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles