Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Lahemaa rahvuspargi rannakülade traditsioonid ja tööd vallutavad pealinna

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Ökomäss vallutab jälle Patarei merekindluse. | FOTO: err.ee

16.-18. septembril toimub Tallinnas Patarei merekindluses ökoehituse ja elustiili festival Ökomäss 2016, kus tänavu saab tundma õppida Lahemaa rannakülade traditsioone.

„Kui eelmisel aastal vallutasid Lahemaa rahvuspargi loomad Ökomässu, siis tänavu on kavas Lahemaa rannakülade invasioon pealinna. Merekultuuriaastale kohaselt on ka meie tegevused Ökomässul seotud merenduse ja rannakalandusega. Huvilisi ootavad põnevad Lahemaa rannakülade töötoad, kus saab õppida näiteks kalavõrkude parandamist, kohalikku rannakeelt, laevamudeli ja koorest paatide tegemist ning vaadata Lahemaa rannakülade viimaste aastate tegemisi kajastavat näitust “Lahemaa mehed ja meri“. Eriti hea meel on mul, et restaureerime Ökomässul Virve rannakülast pärit Nõukogude võimu eest varjul hoitud tsaariaegset jahti. Enamik uhketest rannakülade paatidest saeti omal ajal piiritsoonis pooleks, aga see tammest emapuuga kiire kaunitar on alles, “ rääkis keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist Ave Paulus.

Lahemaa rahvuspargil on sel aastal 45. juubel. Kultuuripärandi hoidmisel ja edasikandmisel on võtmeroll kohalikul kogukonnal kui identiteedi kandjal ning pärandi peamisel säilitajal. Seega on Lahemaa hinnalise kultuuripärandi ja kultuurmaastike püsimisel väga oluline, et kohalik kogukond majandaks säästvalt ning jagaks oma teadmisi ja kogemusi ka teistele huvilistele.

Reedel toimub Ökomässu avalöögina Tallinna linnahallis rahvusvaheline konverents „Vaatega merele: keskkond ja kultuur". Laupäeval ja pühapäeval toimuvad Patarei merekindluse rannaalal Lahemaa rannaküladega seotud praktilised töötoad, näitused ja mõttekojad, samuti Ökoehitusmess ja energiatõhususpäev. Lisaks on tänavusel Ökomässul esindatud ka Mahe Eesti, kes korraldab maheda ja jätkusuutliku maailmakäsitluse seminare ja paneeldiskussioone.

Ökomäss on 2011. aastal alguse saanud ökoehituse ja elustiili festival, mida korraldab Säästva Renoveerimise Infokeskus (SRIK) koostöös Eesti Vabaõhumuuseumi Maa-arhitektuuri Keskuse, Keskkonnaameti, Lahemaa Rahvuspargi, Eesti Muinsuskaitse Seltsi, Mahe-Eesti ja Tallinna Energiaagentuuriga. Ökomässul osalejad tasuta osa võtta restaureerimise, ökoehituse ja nendega haakuvatel teemadel peetavatest seminaridest, loengutest ja töötubadest.

Tagasi üles