Somnambuuliga alateadvuse rannas

“Somnambuuli” ainetel arutlesid Sulev Keedus, Villu Põldma ja Toomas Suuman, juttu juhtis Üllar Saaremäe. FOTO: Alan Proosa

Sadakond jalutajat nautis Käsmus meretuuli ja -muuseumi ning mõtiskles koos lavastuse “Somnambuul” loojatega ajaloolise ja inimliku uneskõnni üle.

Tellijale Tellijale

Kui Rakverest tulnud huvilised ning kaks bussitäit Looduse Omnibussi rahvast olid kuulanud Käsmus ranna veeres lugusid merest ja sadamatest ning vaadanud üle meremuuseumi varad, suunduti rahvamajja. Seal kõneles Rakvere teatri lavastuse “Somnambuul” ajastust – sügisest 1944 – ajaloolane Villu Põldma, loo ja lavastuse tõukejõududest lavastaja Sulev Keedus ning Gottfridi osatäitja Toomas Suuman mõtiskles eraldatuses elava inimese ajataju muutumise üle.

Villu Põldma ütles, et laevade ja paatidega põgeneti veel sügisel 1944 Rootsi, kui Vene väed olid Eestit vallutamas. Näidendi “Somnambuul” sündmused toimuvadki oktoobrikuus rannakülas, tegelasteks on Põldma sõnul inimesed, kes suhtlevad teistega vähe ning kelle maailmataju on seetõttu muutunud.

17.09.2021 18.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto