Noored selgitavad riigi kergejõustikumeistreid

Robin Nool püstitas alla 20-aastaste noormeeste teivashüppes uue Eesti juunioride rekordi. Foto: Marko Mumm / EKJL

Eile algasid Rakvere staadionil kolm päeva vältavad Eesti noorte meistrivõistlused kergejõustikus.

Avapäeva üheks silmapaistvaimaks resultaadiks oli Robin Noole (SK Elite Sport) hüpatud alla 20-aastaste noormeeste teivashüppe võidutulemus 5.31, mis on ühtlasi uus Eesti juunioride rekord.

Nädalapäevad varem oli noormees Saksamaal Mannheimis korranud senist, oma isa Erki Noole nimel olnud rekordit 5.30. Samal võistlusel ületas rakverlane Sander Moldau täpselt viis meetrit. Eesti noorte meistrivõistlused läksid Moldaul aia taha, sest ta ei ületanud algkõrgust 4.90.

Lääne-Viru atleete koondava Rakvere kergejõustikuklubi ViKe saagiks langes tiitlivõistluste avapäeval 11 medalit.

Alla 23-aastaste vanuseklassis võitis noormeestest Toomas Kesküla teivashüppes 4.30-ga hõbeda ja Martin Flink 100 m jooksu finaalis ajaga 11,27 pronksi. Tuule Sireli Mäe pälvis sama vanade neidude hulgas hõbeda 400 m tõkkejooksus 1.04,61-ga.

Alla 20-aastaste neiude 100 m jooksu võitis Johanna Ilves 12,40-ga. 1500 m distantsil tuli kullale Eleri Etverk 4.54,64-ga. Alla 18-aastaste neidude arvestuses saavutas 100 m jooksus kulla Lishanna Ilves ajaga 12,34. Lisa Lannusalu teenis hõbeda kuulitõukes (13.79) ja kettaheites (36.39). Sander Jesin jooksis 1500 m hõbedaväärilise ajaga 4.20,43.

Nooremate, alla 16-aastaste vanuseklassis pälvis vikelastest Alex Veske 800 m jooksus (2.11,80) hõbeda ja Rain Remmelgas (2.13,15) pronksi.