AINULT TELLIJALE

Riigigümnaasium Rakvere gümnaasiumi hoonesse

Piret Tarto.

FOTO: Erakogu

Juba maikuust tegutseb Rakveres kodanikualgatuse korras loodud neljaliikmeline toetusgrupp, kes on seadnud eesmärgiks, et tulevane Rakvere riigigümnaasium hakkab asuma ajaloolises Rakvere gümnaasiumi hoones.

Toetusrühma, kuhu kuuluvad Heli Kirsi, Kaja Visnapuu, Andres Jaadla ja Marti Kuusik, eestvedamisel toimus 6. juunil Rakvere gümnaasiumi aulas arutelukoosolek, kuhu olid kohale kutsutud haridus- ja teadusministeeriumi ja linnavõimu esindajad ning kunagine ja praegune linnaarhitekt, et arutleda Rakvere hariduse olukorra ja riigigümnaasiumi võimaliku asukoha üle.

See rahvaalgatuslik koosolek on jäänud teadaolevalt seni ainsaks avalikuks aruteluks riigigümnaasiumi asukoha küsimuses. Rakvere gümnaasiumi vilistlasena ei pidanud ma paljuks Tartust kohale sõita, sest võimalus, et gümnaasiumihariduse andmine võiks ühes Eesti ilusamas ja aastal 1938 nimelt gümnaasiumiks ehitatud hoones lõppeda, tundus täiesti mõistusevastasena. Mulle ei mahtunud pähe, et minu sünnilinnas on jõude, kes vilistavad traditsioonidele, ajaloolisele järjepidevusele ning kogu meie rahvale ja kultuurile olulistele sümbolitele.

Edasi lugemiseks:

Oled juba tellija? LOGI SISSE või SEO LEHE TELLIMUS

    Tagasi üles