Lumi päästis talvejooksu

FOTO: Riho Lüüs

Vinnist alguse saanud jooksul startis rekordarv osalejaid.

Öösel maha sadanud lumi muutis pühapäeval peetud Vinni–Rakvere talvejooksusarja esimese etapi tingimused leebemaks. Kiilasjääl uisutamise asemel lippasid osalejad talvejooksule kohaselt lumel.

Kümnekilomeetrisel võistlusmaal ületas esimesena finišijoone Kohtla-Järve noormees Dmitri Aristov (Treeningpartner, 34.28).

Kiireimaks naiseks osutus Laura Maasik (Head Inimesed, 39.33) Nõmme kergejõustikuklubist. Ligi pool maad püsisid koos temaga rakverlanna Moonika Pilli ja Liina Kivi (mõlemad SK Jooksupartner) tempos neli minutit kilomeeter. “Pärast seda tõstsin kiirust. Lõpus oli rada ka lumest puhas, viimased kaks kilomeetrit jooksin 3.39 kilomeetri kohta,” rääkis Maasik ajakirja Jooksja jooksuportaalile.

Ajaga 40.16 teiseks tulnud Moonika Pilli ütles, et valmistub maratoniks ning nädalavahetustel teeb pikema jooksuringi. Kuna kümnest kilomeetrist oleks talle väheks jäänud, pani ta juba kodus tossud jalga ja jooksis stardipaika Vinni, vahetas seal särgi ja läbis sama pika maa võistlusena otsa. Pärast finišijoone ületamist jooksis Pilli veel viis kilomeetrit. Kõik selleks, et aprillis Antwerpenis edukalt maratoni joosta. 

62 jooksjat osales talvejooksusarja esimesel etapil.

“Ilus ilm, mõnus oli. Tuul ja värske lumi tegid jooksmise natuke raskeks,” kommenteeris ta ja lisas, et jooksis nii kiiresti, kui jaksas. Esikohta ta püüdma ei läinud, kuid jooksis siiski kiiremini, kui omaette trennis oleks lipanud.

Lääne-Virumaa õrnema soo esindajatest sai Sille Kaljurand (Rakvere vald, 49.27) seitsmenda koha. Esikümnesse mahtusid veel kaheksandaks tulnud Ülle Liiv (Rakvere, 50.29) ning kümnenda koha pälvinud Rita Toome (RR Siplased, 52.46).

Meie maakonna kõige kiiremaks võistlejaks osutus KJK ViKe sportlane Sander Jesin, kes sai ajaga 38.08 kaheksanda koha. Oma vanuserühmas oli Jesin esimene, kes jäi nii võistluse kui ka oma tulemusega väga rahule. “Eks ta ebameeldiv ikka ole, sest ei saa korralikult oma jooksule keskenduda. Tuleb tasakaalu ­hoida ja rohkem jookseb koha peal,” selgitas noormees, kes hoolimata libedusest jooksmist nautis. “Võistluspäeval olid ilmaolud sõbralikud, mõnes kohas puhus tuul vastu, kuid polnud väga libe. Ilus ilm ja mõnus õhk hingamiseks – see ongi tähtis,” lisas Jesin.

M55 klassi võitja Meelis Veilberg (KJK ViKe, 39.19) tuli üldarvestuses kümnendaks. Jooksu peakorraldaja Andrus Lein rõõmustas tugeva konkurentsi ning rekordilise osavõtjate arvu üle. Esikuuikusse jõudsid kõik nimekad jooksjad: Dmitri Aristov, Ats Sõnajalg, Ülari Kais, Jaanus Kallaste, Aleksandr Kuleshov ja Andres Hellerma.

Jõuproovil ületas finišijoone 62 jooksjat. Treeninguperioodil on talvejooksul hea teiste jooksuhuntidega kõrvuti oma vormi testida. “Talvel saab ka joosta,” sõnas Lein. “Igal ajal saab,” lisas ta ja tunnistas, et talvel libedaga muidugi endast sada protsenti ei anta. Talvejooksu esimese etapi ajad andsidki tema sõnul tunnistust, et kõike endast välja ei pandud, kuid spordimeestele kohaselt lonkima ka ei olnud tuldud.

Talvejooksu järgmine etapp peetakse 4. veebruaril. Viimasel etapil saavad osalejad ennast proovile panna ka maratonidistantsil.

Tagasi üles