Sisukord
Uudised
Postimees

Halvatud jalaga kure piinad lõpetati

1 min lugemist
Kurel oli jala sisse kasvanud silorulli võrk. FOTO: Facebook

Kolmapäeval märkas murelik kodanik Kadrina lähistel kurge, kelle jala ümber oli põimunud nöör. Abistada tahtjaid aga lind ligi ei lasknud ja seetõttu tuli pöörduda asjatundjate poole.

Tellijale Tellijale

Linnule tõttas appi keskkonnaameti üldosakonna spetsialist Avo Matsiselts, kes linnu enda hoole alla võttis. Kahjuks oli aga silorulli võrgujupiks osutunud köidik kure jala ümber olnud juba ajast, mil too alles väike linnupoeg oli – võrk oli ilmselt pessa sattunud ning seal linnu koiva külge põimunud. Kurepoja kasvades oli võrgujupp tema jala veresooned kinni surunud. Köidikule oli nahk peale kasvanud, kuid vereringe sulgemine oli linnu ühest jalast halvatuks muutnud. Avo Matsiselts kutsus kure jalga nähes kohale veterinaari, kuid ka veterinaar leidis, et lindu pole võimalik päästa. Kurg halastussurmati.

Tegemist oli alles selleaastase kurepojaga, kes oli kõige rohkem neljakuune. Lind tegi küll mõne lendamisharjutuse ja sõi isukalt, kuid ühe jala peale toetada ei saanud. “Paratamatult ei saa selline lind ise looduses hakkama,” selgitas Matsiselts.

04.08.2020 05.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto