Teatrikinno jõuab film Peeter Volkonskist
 

Peeter Volkonski "Viimane vürst"

FOTO: Ken Mürk

10. oktoobril jõuab Rakvere Teatrikinno Kaupo Kruusiaugu dokumentaalfilm "Viimane vürst", mis heidab pilgu Eesti kultuurimaastiku ühe värvikaima tegelase Peeter Volkonski argipäeva.

Eeskätt on tegemist vaatleva dokumentalistikaga, kus portreteeritav avaneb peamiselt oma tegevuse, mitte niivõrd teiste kirjelduste kaudu.

“Kolme aasta jooksul sain jälgida kõrvalt Volgi loometegevust, aga ka tema argiaskeldusi, tundlikke vestlusi pojaga, operatsioonist taastumist, avatud korkide perioode ja paljut muud,” sõnas režissöör Kaupo Kruusiauk. “Volk on kahtlemata väga mosaiikne persoon ja filmi teatud fragmentaarsus on teadlik valik, et avada tema jõulist natuuri uue külje alt.”

Punkbändiga Propeller kuulsaks saanud Volk jätkab praegugi laulmist Propelleris ja Rosta Akendes, lisaks mängib ta rolle Vanemuises ja peab loenguid Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias. Praegu on ta aktiivselt seotud projektiga “Sünnipaik”, mille tulemusel tekib eesti rahva muuseumi kodulehele virtuaalnäitus meie suurkujude sünnikohtadest.

Tagasi üles