Märtsis saab lemmiklooma soodsamalt steriliseerida ja kastreerida

Steriliseerimata emakass ja kastreerimata isakass võivad ühe aasta jooksul juurde tuua isegi 12 kassi. Kolme aastaga võib see arv ulatuda juba 376-ni, mis tähendab, et kuue aastaga võib olla juba 66 000 kassi enam.

FOTO: Konstantin Sednev

Kuni märtsikuu lõpuni pakub hulk loomakliinikuid üle Eesti tavapärasest soodsamalt steriliseerimist ja kastreerimist. Lääne-Virumaal on kampaaniaga liitunud Rakvere Loomakliinik.

Eesti Loomakaitse Selts kutsub kõiki kassi- ja koeraomanikke oma lemmikuid steriliseerima ja kastreerima, vältimaks soovimatuid järglasi. Seltsi sõnul aitab emaste lemmikloomade steriliseerimine ja isaste kastreerimine vähendada kodutute loomade arvu. Steriliseerimata emakass ja kastreerimata isakass võivad ühe aasta jooksul juurde tuua isegi 12 poega.

Steriliseerimine aitab vähendada emakapõletiku, piimanäärme-, emaka- ja munasarjavähi riski, muudab looma rahulikumaks ja sõbralikumaks ning hoiab eemale võõraid ja haigusi edasi kandvaid kastreerimata isasloomi. Emaslooma jooksuaeg, tiinus ja imetamine on loomale kurnav ja stressirohke.

Kastreeritud isased on tervemad ja rahulikumad, muutudes tavaliselt kodusemaks, sest ümbruskonnas indlevad emased ei ahvatle neid enam kodust ära jooksma ja teiste isastega kaklema. Kastreerimine aitab ennetada munandivähi teket, eesnäärmeprobleeme, perianaalsete kasvajate ja songade kujunemist.

Nii steriliseerimist kui ka kastreerimist tehakse loomakliinikutes üldnarkoosi all. Operatsioon on ohutu, rutiinne ja loomale suhteliselt valutu. Mõni tund pärast lõikust võib omanik looma koju viia ja tavaliselt võtab operatsioonist taastumine aega ühe päeva.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles