10 ja 50 aastat tagasi

Virumaa Teataja.

FOTO: Virumaa Teataja

Virumaa Teataja 10 ja 50 aastat tagasi

50 aastat tagasi

15. juuni – meditsiinitöötajate päev

Täna on meditsiinitöötajate päev. Räägitakse austusega inimestest valgetes kitlites, elukutsest, mida oleme harjunud pidama kõige õilsamaks, ent sealjuures raskeks. Palusime polikliiniku rahvalt intervjuud, mis aitaks pilku heita selle kollektiivi tööpäevale.

Polikliiniku juhataja Maie Pajo: Polikliinikus annavad praegu meditsiinilist abi 20 arsti ja 42 keskmeditsiinilist töötajat. Kuid vastuvõttude arv ületab kaugelt kõik normid. Veebruarikuus käis arstide juures vastuvõttudel keskmiselt 900 inimest päevas, maikuus keskmiselt 750 inimest.

Kiirabivelsker Ilmar Tõnurist: Kõigepealt otsime žurnaalist mõned arvud. 1968. aastal tegi kiirabi 5259 väljasõitu, sellel aastal on neid kirjas 3156. Lisaks tulevad ambulatoorsed vastuvõtud: mullu 2328, tänavu juba 1105. Iga päev kella 12–22 on nüüd kiirabi käsutuses kaks autot, hommikul ja öösel saab ühega hakkama. Päeval annavad abi kolm velskrit, öövalves on arstid. Ega töörohkuse üle nuriseks, kui kõik väljakutsed oleksid põhjendatud.

Kirurg Arvi Tühis: Koormus on suur, kuid kedagi abist ilma jätta ei taha. Kui päev läheb rahulikult, ei nurise me töörohkuse pärast. Sageli aga käib töö üle jõu abivajajate käitumise pärast. Nad lihtsalt hakkavad tööd segama: tekivad põhjendamatud ütlemised, sõelutakse kabinetist sisse-välja, kaubeldakse järjekorra pärast.

10 aastat tagasi

Rakvere Raibe: “Tsirkus alati jääb”

Ehkki europarlamendi valimised on läbi ja inimesed oma hääle andnud, läheb tsirkus täie hooga edasi. Rakvere Raibe küsitles artiste, kelle seas on nii kloune, mustkunstnikke kui ka akrobaate.

Kõigepealt võtame ette üksikkandidaadi Leto Sveti. Härra Leto Svet, korjasite üksi suurema häältesaagi kui enamik parteisid kokku. Kuidas te oma sellist edu seletate?

Ega siin mingit suurt vaeva polnudki, tuli vaid nimi kirja panna ja rahvale ette anda. Eks mind teati juba ka mullusest Eurovisionist natuke, seega on mul Euroopas vajaminev töökogemus ja sidemed olemas, aga kõiges on süüdi ju parteid ise oma kinniste nimekirjadega. Toon näiteks – tänavu saadeti Moskvasse Eurovisioni lauluvõistlusele mingi eelnevalt kitsamas ringis valitud esineja, eelmisel aastal oli aga kõik täielikult rahva valik. Rahvast ei saa ignoreerida, seda ma teile ütlen!

Oravapartei sai europarlamenti pürgimiseks üle 60 000 hääle. Mäletame, et erakond lubas kõik hääletajad tasuta Brüsselisse sõidutada. Proua Kristiina Ojuland, kuidas te selle lubaduse täita kavatsete?

Vaadake, see on väga lihtne. Leto Svetil ja ninasarvikutel, kes kogusid 100 000 häält, oleks ju palju raskem. Näiteks kui ühte lennukisse mahub 200 inimest, siis on vaja kõigest 300 lendu. Kui igal nädalal teha üks lend, kulub selleks umbes 75 kuud ehk kuus aastat.

Tagasi üles