Kaitseliit osaleb liitlastega suurejoonelises ühisharjutuses

E-riigi sõdur peab oskama lugeda ka paberil kaarti.

FOTO: Kaitsevägi

Kaitseliit korraldab tänasest pühapäevani keskpolügoonil põhja maakaitseringkonna õppuse Hunt, millest võtavad osa Kaitseliidu Tallinna, Harju ja Rapla maleva lahingukompaniid ning kus vastu tegutsevad liitlasüksused soomukite, tankide ja lahingukopteritega.

Õppus Hunt on osa õppusest Baltic Protector 2019, mille käigus harjutatakse muu hulgas tuleval nädalal Harjumaal ja Saaremaal liitlasüksuste maabumist ja varustuse saatmist.

Kaitseliitlased koos Leedu jalaväerühmaga harjutavad pataljoni raamistikus kaitse- ja viivituslahingut ning 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluvad liitlasüksused oma standardseid lahinguprotseduure.

Maastikul on ligikaudu 1500 kaitseliitlast, kaitseväelast ja liitlaste sõdurit.

Täna õhtul liiguvad Raplamaa, Harjumaa ja Lääne-Virumaa teedel õppusele Hunt suunduvad Kaitseliidu allüksuste kolonnid ning 30. juunil pärastlõunal alustavad need liikumist tagasi Tallinna, Paldiski, Rapla ja Keila suunas.

Õppusega kaasneb kaitseväe värvides sõidukite kolonnide liikumine. Kolonnide liikumise tõttu võivad teedel olla ajutised liikluspiirangud.

Kaitseliit palub kõigil elanikel ja autojuhtidel olla õppuse ajal tavapärasest tähelepanelikum ning jälgida liikluskorraldust.

Õppus kohalikele ohtu ei kujuta ja Kaitseliit ootab mõistvat suhtumist.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles