Kurepoeg hukkus lennuharjutusel

Lennuharjutusel hukkunud kurepoeg.

FOTO: Erakogu

Täna varahommikul kella kuue ajal kuulis Sakuri talu peremees Eino kahte tugevat pauku. Abikaasa arvas, et jahimehed peavad nende mail jahti ja annavad parajasti uluki pihta tuld.

Paraku jahimehi Tapa vallas Kuie külas ei olnud. Pärast pauke õue läinud Eino nägi alajaama poolt tossu tulevat. "Nii palju tossu oli, et naabri maja polnud näha," kirjeldas mees olukorda. Et alajaama juures oli süttinud rohi, kutsus taluperemees välja päästjad.

Eino sõnul käis ta ümber alajaama ega osanud juhtunule selgitust leida. Siis aga vaatas üles ja nägi kurepoega elektritraatidel rippumas.

Mees meenutas, et kurepesa on nende talu juures olnud juba pool sajandit. Tänavused kurepojad on lennuharjutusi tehes eriti uudishimulikud. Üks neist olevat tahtnud kanaaeda trügida, et teiste sulelistega pisut tutvust teha.

Eino sõnul seisid kured alajaama otsas ühel jalal. Mees arutles, kas kurepoeg libastus või tõepoolest said saatuslikuks vähesed lennutunnid ja ta sattus elektritraatidesse.

Päästjate kohale jõudes oli maastikupõleng alajaama juures ise kustunud. Küll aga tegelesid alajaamaga elektrimehed. Seepärast kadus hommikul ümberkaudsetes majapidamistes korraks elekter.

Hukkunud kurepoja kõrgelt kätte saamisega oli Eino sõnul tükk tegu. Lõpuks saadi korjus kätte ja viidi Väike-Maarjasse loomsete jäätmete töötlemise tehasesse.

Tagasi üles