Suur galerii: väljavalitutele esilinastus kütusejaamas suurel ekraanil lühifilm "Sofia"

Eile esilinastus Ranno Lauri ja Alex Tervinsky lühifilm "Sofia".

FOTO: Vladislav Mussako

Eile hilisõhtul toimus Rakveres Narva tänaval endises kütusejaamas lühifilmi "Sofia" esilinastus. Eluline noortefilm, kus miksitud armastus ja eneseotsingud panid kohalolijate hinge põksuma ja lisasid õhku ootust – algavale filmifestivalile anti eile start just selle lühifilmiga. 

Enne kui filmivaatajaid kostitati Ranno Lauri ja Alex Tervinsky lühifilmiga "Sofia" pikendati elamusõhtut kõrvupaitava viiest armsast neiust koosneva vokaalansambli Heamus esitatud lauludega. Pärast helikunstnike etteastet saabus õhtu nael – lühifilmi maailma esiettekanne. 

Filmi autor Alex Tervinsky ütles, et teose valmimine on olnud üks emotsionaalseid tegusid täis retk. "Tänan, et lubasite ja usaldasite seda retke läbida koos meiega," sõnas Alex Tervinsky.

Napp minut või kaks üle kümne minuti kestev film on armas, südamega tehtud elamus. Filmi autoritel on plaan saata linateos näitamiseks üle maailma eri filmifestivalidele. 

Eilne esilinastus oli aga suure idee – sumedate suveõhtute filmifestivali – avalöök ning varem Rakvere gümnaasiumi filmifestivaliga seotud olnud Karl Andreas Sprenki, Karl-Ander Paisi ja Kristo Ambuse välikinode projekti esimene seanss.

Karl Andreas Sprenk rääkis, et nad tahtsid katsetada, kuidas selline idee võiks peale minna, kas inimesi saab meelitada heitlike ilmadega suvel õue kino vaatama. Võimalik, et ka "Sofia" lühifilmi näeb sumedatel suveõhtutel.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles