Kuna selline õpe muutub aina olulisemaks ja esimesi teadmisi selles vallas jagatakse juba lasteaias, otsitigi võõrapärasele väljendile täpset vastet ka eesti keeles.
“Konkurss uue sõna leidmiseks oli äärmiselt tihe ja vajas tugevate variantide tõttu lisavooru,” ütles žürii liige, hariduse infotehnoloogia sihtasutuse (HITSA) juhatuse esimees Heli Aru-Chabilan. “MATIK on sõnana lihtne ja suupärane, ühendades endas kõik vaadeldavad teemad. Loodan, et varsti räägime iga päev, kuidas MATIK-u erialad on Eestis üha populaarsemad.”
Insplay tegevjuht Andres Sirel ütles, et MATIK eristus algusest peale sõnana, mis jääb külge. “Lapse jaoks peavad õpitegevused ja -ülesanded olema päriselust lähtuvad, praktilised, sest võõraid probleeme ei taha keegi lahendada. MATIK-õpe iseloomustab just sellist lähenemist, mille tulemusena kasvab õpilaste motivatsioon uusi teadmisi omandada, ja seeläbi sirguvad laiema silmaringiga maailmakodanikud,” ütles Sirel.
Heli Aru-Chabilan ütles, et meil kõigil on igapäevaste kohustuste ja tegemiste kõrval suur missioon aidata hoida eesti keelt tänapäevasena. Ta meenutas, et kümme aastat tagasi korraldatud esimene sõnaus tõi eesti keelde sõnad “kestlikkus” ja “taristu”, mis kuuluvad nüüd igapäevase elu sõnavarasse.
Sõna MATIK valis välja žürii, kuhu kuulusid Tallinna ülikooli, eesti keele instituudi, Heateo Haridusfondi, Insplay, HITSA, Eesti Teadusagentuuri, teadushuvihariduse liidu ja SA Hariduskiirendi esindajad.