Kliimateadlikud noored saavad kuni esmaspäevani kõnekonkursil osaleda

President Kersti Kaljulaid

FOTO: Mihkel Maripuu

Veel kuni esmaspäevani saavad 16–19-aastased noored saata tekste presidendi kantselei käivitatud kõnekonkursile, mille teema on kliimamuutuste mõju Eestile.

"Kirjutamiskonkursi tähtaeg on juba esmaspäeval, 20. jaanuaril. Sa oled 16–19-aastane ja sulle läheb korda, mis saab sinu koduplaneedist, mis on inimtegevuse tagajärjel viidud üsna taluvuspiiri lähedale? Võitja saab oma kõne ette kanda 21. veebruaril teenetemärkide üleandmisel ja tema sõnum jõuab iga eestimaalase koju," kirjutab president Kersti Kaljulaid sotsiaalmeedias.

"Inimkonda on alati kannustanud püüd tagada oma lastele parem elu, ometi kasvad sina üles teadmises, et sul tuleb tõsiselt rinda pista vanemate poolt pärandatud kliimamuutuste tagajärgedega," seisab presidendi kantselei üleskutses. "See näitab, et oleme teinud nii mõndagi valesti või sootuks tegemata jätnud. Ometi soovime nüüd astuda suuri samme, et meie e-Eestist saaks puhas ja roheline Eesti. Mida arvad sellest kõigest sina, seda tahamegi kuulda."

See võib olla #ilukõne või #elukõne või hoopiski #murekõne paberil või videos, luule- või räpivormis. Seda võb teha kambakesi või kirjutada südamelt ära üksinda – peaasi, et video jääb kolme minuti piiresse või mahub 5000 tähemärgi sisse kirjalikul kujul.

Enda töö tuleb hiljemalt esmaspäevaks saata aadressile Eestile@vpk.ee või laadida video üles ja saata link samale aadressile ning lisada juurde muu oluline: nimi, kool, vanus, aadress ja telefoninumber. 

Parima kõne autorit teavitatakse telefoni või e-posti teel, kui hindamiskomisjon on otsuse langetanud. Võitja saab oma kõne ette kanda 21. veebruaril teenetemärkide üleandmisel ja tema sõnum jõuab iga eestimaalase koju.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles