Tarval on esimesed silmad peas

Margus Martin
, tegevtoimetaja kohusetäitja
Rakvere jalgpalliklubi Tarvas mängijad (kollases) avasid Eesti meistrivõistlustel kauaoodatud punktiarve. Väravaid löödi hooaja esimeses võidumängus peaaegu sama palju kui seni peetud 16 matšis kokku. Foto: Marianne Loorents

Pikalt punkti- ja väravapõuas olnud Rakvere JK Tarvas alistas Eesti jalgpalli meistrivõistluste esiliiga B tasandil laupäeval koduplatsil Võru meeskonna FC Helios 5:2 (poolaeg 3:1) ning teenis tabelisse esimesed kolm punkti.

Rakvere tiim avas kohtumise skoori 12. minutil, kui täpne oli Dmitrii Baikov. Seitse minutit hiljem tegi meeskonna värskeim täiendus, 18-aastane poolkaitsja Nevil Krimm eduseisuks juba 2:0.

Enne poolajavaheajale minekut jõudsid külalised lüüa penaltist küll ühe vastuvärava, kuid riietusruumi mindi ikkagi JK Tarva turvalisel 3:1 eduseisul. Seda seetõttu, et Nevil Krimm sepistas debüütmängus Tarva eest 44. minutil oma teise tabamuse.

Sama pallur nuusutas enne rakverlastega liitumist tänavu FC Kuressaare rivistuses mitmes matšis pisut ka Eesti meistriliiga õhku, kuid väravaid tal neis kohtumistes lüüa ei õnnestunud.

Teisel poolajal väravatesadu jätkus. Otsa tegi lahti FC Helios mängija Aleksandr Pruttšenko, kes kahandas 50. minutil külalismeeskonna kaotusseisu minimaalseks. Kuus minutit hiljem nägi sama mees kohtuniku antud kollast hoiatuskaarti.

Möödus veel paarkümmend minutit, misjärel näitas kohtunik Tomi Rahula Pruttšenkole veel teist kollast, mis tähendas, et vastased jäi viimaseks veerandtunniks ühemehelisse vähemusse.

Tarvas ei jätnud võimalust kasutamata ning vahetusmeeste Jaan Matis Kanguri ja Aleks Vitrikuši tabamused aitasid vormistada tabeli viimasel eelviimase vastu lõppskoori.

Kümme vooru enne põhiturniiri lõppu lahutab JK Tarvast FC Heliosest 13 punkti. Järgmisena lähevad rakverlased 18. voorus tuleval neljapäeval pealinnas kokku JK Tallinna Kalev U21 meeskonnaga. Kolm päeva hiljem ootab Tarvast koduväljakul uus vastasseis FC Helios tiimiga.