T, 5.07.2022

Jõhvi lennupäeval sooritab trikke Leedu vigurlendur

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Jõhvi lennupäeval sooritab trikke Leedu vigurlendur
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jõhvi lennunduspäevadel teeb trikke vigurlendur Jurgis Kairys.
Jõhvi lennunduspäevadel teeb trikke vigurlendur Jurgis Kairys. Foto: Kristjan Teedema

Jõhvi kontserdimajas toimub 23. juulil lennunduskonverents ja Jõhvi lennuväljal 24. juulil lennupäev, kus asub peadpööritavaid trikke sooritama legendaarne Leedu vigurlendur Jurgis Kairys.

Lennunduskonverentsi fookuses on regionaallennundus ja selle arenguvõimalused Eestis ning esinema on oodata lennunduseksperte Eestist ja välismaalt. Teiste seas astub üles näiteks Regional Aviation Council tegevdirektor Sergi Alegre, kes tutvustab lähemalt regionaallennunduse korraldamist Euroopas.

Jõhvi lennuväljal korraldataval lennundusfestivalil on kavas õhusõidukite mõõduvõtt, demolennud ning Jurgis Kairyse vigurlend lennukil SU-31. Lavaprogrammis astuvad üles Jõhvi Big Band, Kohtla-Järve Noorteorkester ja ansambel DB4 ning festivali peaesineja Shanon.

Näitusealal saab tutvuda õhusõidukitega (Cessna 172M, Aviat Husky A-1B, Piper Cherokee, Enstrom 480B jm) ja väljapanekutega (Magnetic MRO, Eesti lennuakadeemia, maanteeamet, päästeamet).

Projekti eesmärk on propageerida lennundust, koondada Ida-Virumaa lennundushuvilisi ning korraldada huvigrupile väljasõite ja lennundusteemalisi loengusarju. 

Märksõnad
Tagasi üles