Sotsiaalministeerium tunnustas vaimse tervise edendajaid

Tiina Pihlak.

FOTO: Erakogu

Täna tunnustas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski tublisid vaimse tervise edendajaid igast maakonnast. Riikliku tunnustamisega soovitakse esile tõsta rahvatervise valdkonda arendanud ja tervisedendamisesse panustanud inimesi. 

Tervis on inimese olulisim vara, kuid ei tasu unustada, et lisaks füüsilisele tervisele on tähtis ja lahutamatu osa vaimne tervis, mis mängib olulist rolli meie elukvaliteedis,“ ütles minister Ossinovski. „Igaüks meie tänastest laureaatidest on oma kodukandis silmapaistev eeskuju, kes on võtnud oma südameasjaks maakonna elanike tervisekäitumise suunamise, tegeledes sageli just laste ja noortega ning riskirühmade ja probleemide küüsis vaevlevate inimeste abistamisega. Nende algatus- ja kaasamisvõime, niisamuti empaatia ja pühendumus olgu eeskujuks meile kõigile,“ lisas minister.

Lääne-Viru Maavalitsus esitas tervisedendajate riiklikuks tunnustamiseks Tiina Pihlaku. Tiina on Haljala Gümnaasiumi tervisenõukogu esinaine, sotsiaalpedagoog ja inimeseõpetuse õpetaja. Ta väärtustab vaimset heaolu, nõustab õpilasi ja vanemaid. Lisaks on ta raskustesse sattunud õpilaste tugiisikuks. Samuti tegeleb Tiina lähedase kaotanud laste ja peredega. Koostööpartnerid ja kolleegid hindavad Tiina töökust, täpsust, abivalmidust, koostöö- ning empaatiavõimet.

Sotsiaalministeerium on maakondade tervisedendajaid tunnustanud alates 2012. aastast. Igal aastal valib ministeerium ühe prioriteetse teema, mis edastatakse maavalitsustele. Seejärel saavad kõik maavalitsused esitada tunnustamiseks oma maakonna kandidaadi, kes on panustanud rahvastiku tervise edendamisesse oma igapäevase töö käigus, projektipõhiselt või vabatahtlikult. Eelmise aasta teemast lähtuvalt tunnustati tänavu vaimse tervise edendajaid.

Tunnustamisega jätkatakse ka edaspidi. Sotsiaalministeeriumi rahvastiku tervise arengukava juhtkomitees kinnitati 2016. aasta tervisedendamise prioriteetseks teemaks „Tegusaim alkoholikahjude vähendaja paikkonnas“.

Tagasi üles