Kadrina matimeestel on rahvusvaheline haare

FOTO: Erakogu

SK Kadrina maadlejad rühkisid tunniga ajaloolise Masada kindluse juurde. Sel korral jätsid noored Jeruusalemma linnaekskursiooni vahele.

Spordiklubi Kadrina maadlejad on viimaste nädalate jooksul käinud jõudu proovimas juba nii Tšehhis kui ka Iisraelis.

Võistluselt Prague Wrestling Open tõid viis Kadrina maadlejat koju kolm medalit. 

Hõbemedali võitsid Elar Hinno (U11, kuni 47 kg) ning Anvar Sild (U17, kuni 76 kg). Jürgen Järvi (U13, kuni 80 kg) sõitis Prahast koju kolmanda koha autasuga.

Treener Marger Pormanni sõnul olid tulemused ootuspärased. “Vaatasin, palju keegi trenni on teinud, selle järgi saab teada, mis tulemus võib tulla,” selgitas ta.

Esimest korda sõitsid kadrinlased Prahasse võistlema liinibussiga. Pormann tunnistas, et 26-tunnine sõit oli küll paras katsumus, kuid sellegipoolest oli mugav, et ei pidanud ise sõitma.

Iisraelis Aradis Hanan Baraki mälestusvõistlustel Kreeka-Rooma maadluses käisid Kadrina poisid juba teist korda.

Sellel korral pälvis kadrinlastest kõrgeima tunnustuse – teise koha – Tauri Altmäe (kuni 69 kg). Kolmanda koha teenisid Karl-Kristjan Valdna (kuni 54 kg), Anvar Sild (kuni 76 kg) ja Markos Tadolder (kuni 58 kg).

Nädalase võistlusreisi jooksul ujusid maadlejad Surnumeres ja nägid Masada kindlust. Iidse Iisraeli kuningriigi sümbolini jalutasid matimehed mööda mäge üles tund aega. Möödunud aastal tegid lapsed Jeruusalemmale juba tiiru peale ning sel korral enam linnaekskursioonile ei mindudki. “Neil ei olnud eriti huvi ka kirikutes käia. Pigem tahtsid rannas olla,” ütles Pormann.

Kohalikud piigad olid põhjamaa noormeestest lummatud ning näitasid seda ka aktiivselt välja. Eriti kui mehehakatised maadlustrikoos või palja ülakehaga ringi patseerisid. “Kui poisid olid trikoode väel, läksid tüdrukud äksi täis. See neile meeldis. Tavainimesed seal palja ülakehaga tänaval ei kõnni, usk ei luba,” kõneles Pormann.

Lisaks Surnumeres hulpimisele katsetasid maadlejad rätiku uputamist. Väga soolane vannisoe vesi on teadupärast nii paks, et inimene seal põhja ei vaju. Ei uppunud rätikki.

Mõlemad turniirid olid treeneri sõnul väga tugeva tasemega. Nii Iisraelis kui ka Tšehhis osales kümmekonna riigi klubisid.

SK Kadrina kasvandik Kevin Baumann sõidab koos treeneriga pühapäeval U23 vanuseklassi maailmameistrivõistlustele Poola.

FOTO: Erakogu

Iisraelis Aradis Hanan Baraki mälestusvõistlustel Kreeka-Rooma maadluses käisid Kadrina poisid juba teist korda.

Tagasi üles