ViKe kergejõustiklased jätsid koju hulga meistritiitleid

Matthias Endre Lind oli võidukas U18 noormeeste kaugushüppes ja 400 m jooksus.
Matthias Endre Lind oli võidukas U18 noormeeste kaugushüppes ja 400 m jooksus. Foto: Anssi Mäkinen

Pea kahekümneaastase vaheaja järel, esimest korda pärast staadioni uuendamist, toimusid septembri alguses Rakveres spordiliidu Jõud kergejõustiku meistrivõistlused. Sportlasi oli kohale tulnud kaheksast maakonnast.

Meie maakonna kergejõustiklased jätsid koju 18 meistritiitlit ja võistkondliku teise koha.

Meistritiitli võitsid neidude U16 vanuseklassis osalenud Kaireen Penek kaugushüppes (5.45) ja Berit Saar odaviskes (40.15).

Neidude U18 vanuseklassis pälvis meistrikulla Marleen Mülla 100 m jooksus (13,87). Naiste arvestuses sai kirkaima medali Lisa Lannu­salu kuulitõukes (11.98) ja kettaheites (35.76).

Poiste U16 vanuseklassis võistelnud Erko Räiss tegi parima tulemuse nii 100 m (12,31) kui ka 400 m jooksus (58,89). Rasmus Virks võitis odaviske (50.34) ja kuulitõuke (14.16) ning Oliver Pere võttis tiitlivõidu kõrgushüppes (1.70).

Noormeeste U18 vanuseklassis olid võidukad Matthias Endre Lind kaugushüppes (6.50) ja 400 m jooksus (58,26), Albert Annimäe 100 m (11,77) ja Janari Alavere 1500 m jooksus (4.34,31).

Meeste vanuseklassis võitis Alar Madilainen odaviske (57.64) ja Taavi Kilki 1500 m jooksu (4.07,32).

Meesveteranide seas osutus odaviskes võidukaks Jüri Balõtšev (37.65). Albert Annimäe, Robin Sapar, Mihkel Holzmann ja Mikk Mihkel Arro võitsid ka meeste 4 x 100 m teatejooksu (44,02).