Koolialgus pakkus päikeselisi hetki
 

Kui pühapäeval aktused läbi said, tõttasid Rakvere ja linna lähiümbruse koolide õpilased Rakvere Keskväljakule, kus kahe tunni jooksul sai kuulata muusikat, vaadata tantsu ja soovi korral isegi tantsu lüüa. Aimu sai ka siinsetest huviringidest ning teadusteatris võis teha hiiglaslikke mulle.

FOTO: Vladislav Musakko

Päikeseküllane pühapäev, 1. september, tähendas õpilastele ja õpetajatele, aga ka koolilaste vanematele uue õppeaasta algust.

Paljudes koolides peeti aktuseid, kuulati kõnesid, lausuti häid soove, kingiti lilli ning ehk anti ka endale lubadusi ja seati eesmärke. Rakveres tähistati kooliaasta algust ka Kesk­väljakul toimunud hoogsa peoga.

Rakvere Keskväljakul kooliaasta tervituseks korraldatud peo peaesineja oli Daniel Levi oma bändiga. Karismaatiline muusik utsitas noori kaasa laulma ja innustas neid alanud kooliaastat nautima.

FOTO: Vladislav Musakko

Uhtna koolimaja tervitas oma lapsi terve rea uuendustega. Muu hulgas oli sisearhitekt Maarja Valk-Falki abil teoks saanud ruumisäästlik nutikas lahendus: vahetunnil on võimalik seinalt võtta endale istumispesa ja panna see pärast magnetpinnale tagasi.

FOTO: Vladislav Musakko

Aseris oli 1. september eriline – avati ümber ehitatud koolimaja. Aktust jälgisid nii vanemad kui ka õed-vennad, mõned neist kooli vilistlased, mõned tulevased õpilased.

FOTO: Vladislav Musakko

Nii nagu traditsiooniks saanud, sammusid Haljala kooli õpilased ja õpetajad pidulikus rongkäigus koolimaja juurest rahvamajja aktusele.

FOTO: Ain Liiva

Rakvere põhikooli avaaktusele sattus ka Buratino ja nii puumehike kui ka esimese aabitsa vastu võtnud said aru: et teatri- või koolidirektoriks saada, tuleb õppida.

FOTO: Ain Liiva

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles