Pole midagi parata – kuigi Virumaa Teatajas ilmus 2023. aastal positiivse või neutraalse sisuga lugusid kordades rohkem kui teateid õnnetustest ja pahandustest, haarasid viimased loetavuse edetabelis ikkagi lõviosa kohtadest. Ja jätkuvalt kehtib Virumaa Teatajas ütlus: "Kui tahad lugejaid, kirjuta midagi Oleg Grossist."
Tipp-20 ⟩ Virumaa Teataja lugejaid kõnetasid 2023. aastal kõige rohkem traagilised õnnetused, pahandused ja Oleg Gross
Alljärgnevalt 20 loetumat Virumaa Teataja lugu aastal 2023.
Juuli teises pooles vapustas virumaalasi traagiline uudis Mario Kivisaare hukkumisest mootorrattaõnnetuses. Päikesepoisiks hüütud Mario töötas peakokana Võsul Linnupesa kohvikus, mille üheks asutajaks ta alles kevadel oli olnud. Mario oli ka meie toimetuse liikmetele hea sõber ...
Mai alguses lahkus oma kodunt Tapa vallas Näo külas 28-aastane Ruta. Politsei leidis kadunud naise kiiresti, kuid paraku surnuna.
Oktoobri alguses kirjutasime, et Rakvere Vilde tänava pitsakohvik sulges ootamatult uksed. Paraku pidime sama teema juurde kuu lõpus tagasi tulema, sest ilmnesid täiendavad asjaolud – kohviku omanik Rando Hallik oli käitunud oma endiste töötajate suhtes alatult. Ta oli jõudnud oma Vilde Kaubandus OÜ maha müüa "firmamatjale" ja jätnud oma truud alluvad ilma nii viimasest palgast kui ka seadusega ette nähtud hüvitistest. Ajakirjandusega suhtlemisest on Hallik seniajani hoidunud.
See artikkel sisaldas kolme õnneliku lõpuga lugu, kuigi kõigi nende peategelased olid vitsa väärt. Tänavu märtsis juhtus Tapal raudtee ülekäigukohtadel vaid ühe nädala jooksul kolm intsidenti, kus hooletud jalakäijad pääsesid imekombel rongi alla jäämast.
Räägi veel, et head uudised ei kõneta – ikka kõnetavad. Aga kui aus olla, siis me ei tea, miks see nupuke loetavuse edetabelisse rühkis, sest samal ajal avaldasid sama pressiteate põhjal tehtud artiklikese ka paljud teised meediaväljaanded.
Augusti alguses viidi Lääne-Viru suurettevõtja, OG Elektra omanik Oleg Gross töökabinetist kiirabiga haiglasse. Ta pääses sealt paari päeva pärast koju ja kinnitas ajakirjandusele, et tunneb end hästi. Novembris Virumaa Teatajale antud intervjuus tunnistas ta, et tegelikult sai ta tol augustikuisel varahommikul insuldi.
Võimalik, et selle liiklusõnnetuse kajastuse puhul intrigeeris lugejaid õnnetuse põhjustanud looma liik – punahirvi pole meie looduses palju ja auto alla jäävad nad harva.
Lugu Lehtses elavast 14-lapselisest perekonnast, kus asjad pole paraku hästi – osa pere lapsi lausa terroriseerivad aleviku elanikke. Muu hulgas käisid nad vargil Tapa vallavolikogu endise esimehe ja erukindrali Urmas Roosimägi eramus.
Pealkiri räägib enda eest. Lugu tõi kaasa palju vastukaja, arvamusartikleid, selgitusi ja põhjendusi.
Traagiline liiklusõnnetus juhtus Muuga külas, kus pimeduses hukkus maanteel autorataste all kohalik neiu. Paraku ei jäänud see Muuga külas ainsaks traagiliseks looks – loetud päevad hiljem jäi seal farmi juures traktori alla naine ja hukkus kahjuks samuti.
Artikkel rääkis hukkunuga liiklusõnnetusest Tallinna–Narva maanteel, aga sellele lisandus veel mitu jätkulugu. Nimelt praalis üks sündmuskohale sattunud liikleja sotsiaalmeedias, kuidas tema üksi kannatanuid abistas ning kuidas kiirabi ja päästjad saabusid liiga hilja ning politsei oli saamatu. Tegelikult osutus tema jutt valeks.
Näiliselt tavalisest liiklusõnnetusest, kus kannatada sai küll politseinik, rullus lahti mitmekihiline lugu. Juba artikli kirjutamise ajal said ajakirjanikud lisainfot, et politseinikud ei kihutanud Rakvere linna vahel asjata, vaid nad tõttasid läheduses asunud tanklasse, kus märatses üks endast välja läinud mees. Hiljem mõisteti see mees kohtus süüdi.
Tartu lähistel Voldi külas toimus kahe auto laupkokkupõrge. Peagi selgus, et üht autodest juhtis Rakvere suusatreener, kes oli teel Käärikusse laagrisse. Just tema oli õnnetuses süüdi, kaldudes oma sõidukiga vastassuunavööndisse. Paraku oli see naisterahvas purjus.
Veel üks kadumise lugu ilma õnneliku lõputa. Paraku.
15. Kunagine Eesti aasta sotsiaaltöötaja valetas Eesti Raudteele, et varjata maja omal volil hõivamist
Selle loo kohta võiks öelda, et väljamõeldis ja jaburus, kui see poleks tõsi. Peategelane tõi vanainimese korraks isegi eakate kodust välja "jalutama", et valega vahele ei jääks. Pärast mitme vastavateemalise artikli ilmumist Virumaa Teatajas vallandas Tapa vald kõnealuse sotsiaaltöötaja.
Kõige lõbusam lugu edetabelis ja see põhineb päriselus tehtud naljal. Nimelt on Oleg Grossi ja OG Elektrat süüdistatud selles, et kas tema ise või siis keegi tema firma töötajatest peseb öösiti poes müümata jäänud salateid ja saadab need siis uuesti müüki. Mõned tegelased on anonüümsetes netikommentaarides väitnud, et nad on isegi näinud vastavat masinat. Kümmekond aastat tagasi pani Oleg Gross välja miljonikroonise preemia sellele, kes salatipesu ära tõestab. Nüüd tuli see teema uuesti jutuks, kui Oleg ja Georg Gross andsid Virumaa Teatajale pikema intervjuu.
Taas üks väga õnnetu juhtum.
Lugu leidis aset Kunda–Rakvere liinibussis augusti lõpus. Bussifirma ja bussijuht küll vabandasid, et olukorra saanuks lahendada inimlikumalt, aga inetu lugu oli juba juhtunud.
OG Elektra firmapeod Rakveres on muutunud juba legendaarseks ja seal esinevate artistide väljahõikamine on alati pälvinud suurt lugejahuvi.
Õnnetuses Kabala raudteeülesõidukohal jäid kõik osalised imekombel ellu. See ülesõidukoht on hea nähtavusega ja rongile ette sõitnud autojuhti mitte millegagi õigustada ei saa, kuid samas kerkis jätkulugudes päevakorda küsimus, miks pole ikka veel sel ülesõidukohal töötavaid tõkkepuid. Selgus, et neid juhtivat elektroonikat õnnetuse ajal veel testiti, kuid õnnetuses said seadmed nii palju kannatada, et nende asemel tuli tellida uued ja tõkkepuude paigaldamisega läheb seetõttu veel aega.