Logi sisse
Aktiveeri
digileht

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 15 "Jääaeg: Kokkupõrge" (3D), kell 17 "Madalik", kell 19 "Koorekiht", kell 21 "Sõjakoerad"

NÄITUS

Rakvere galeriis Maila Merilo "Minu inimesed"

NÄITUS

Rakvere galeriis Maila Merilo "Minu inimesed"

Selle küsimuse esitas endale youtuber John Heisz ja tegi testi ära. Vaata lahedat videot:

Kuna huvi Toiduliidu piimakampaania raames valminud värvikireva lehmaskulptuuri vastu on osutunud väga suureks, otsustas Toiduliit anda lehmaskulptuuri ringreisi viimase kahe sihtkoha väljaselgitamiseks sõna rahvale. See, millises kahes linnas peatub veel sel sügisel rõõmus piimatarbimisele kutsuv lehmakuju, selgub Toiduliidu Facebookis toimuva hääletuse tulemusena.

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 13 "Kalatüdruk Dory" (2D), kell 15 ja 17 "Lemmikloomade salajane elu" (3D), kell 19 "Pahad emmed" ja kell 21.30 "Suitsiidisalk" (3D) 

Suvelõpukontsert Kadrina kirikus pakub veel kord orelimuusikat. 27. augusti õhtul kell 19 astub kuulajate ette itaalia ja prantsuse orelimuusika kavaga itaalia organist Enrico Presti.

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 13 "Kalatüdruk Dory" (2D), kell 15 ja 17 "Lemmikloomade salajane elu" (3D), kell 19 "Pahad emmed" ja kell 21.30 "Suitsiidisalk" (3D) 

Kas sa oled oma tööga rahul? Kui ei, siis tasub Ohio ülikooli teadlaste sõnul tõsiselt karjäärivalikute üle järele mõelda, sest hiljemalt 40. eluaastaks maksab see rahulolematus halva tervise näol valusalt kätte.

KINO

Rakvere Teatrikinos kell 15 ja 17 "Lemmikloomade salajane elu" (3D), kell 19 "Suitsiidisalk" (3D) ja kell 21.30 "Pahad emmed"

Kohaliku omaalgatuse programmi sügisvooru infopäev toimub esmaspäeval, 5. septembril algusega kell 13 Lääne-Viru maavalitsuses.

Läinud reedel peeti Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ja Ühiskonnatöö Sihtasutuse koostöös Rakveres ümarlaud, kus räägiti perekonna tähtsusest maaelu edendamisel ja sellest, mida kogukonna iga liige saaks selleks teha. Ümarlaud oli suunatud puuetega laste ja nende vanemate tarvis toimiva tugisüsteemi loomisele.

25 aasta möödumist Eesti taasiseseisvumisest tähistati ka sportlikult: laupäeval väntasid Virumaal rattamaratonil Gran Fondo osalejad.

Septembri esimestel päevadel, 2.–4. septembril, toimub Virumaal Kaitseliidu taktikaõppus “Põhjakonn”. Kaheksandat korda korraldatava õppuse tegevus käib üheksa valla territooriumil. Esimest korda osalevad lisaks eestlastele Leedu, Suurbritannia ja Ameerika ühendriikide üksused.

Pühapäeval peetakse Simunas järjekorras juba viiendat perepäeva.

Laupäeval kell 18 kõlab Käsmu kirikus taasiseseisvunud Eesti auks klassikaline muusika.

Laupäeval toimub Võsul Jaanioja käsitöötalus juba seitsmendat korda omatoodangu laat “Ausad asjad” ja avatud on käsitöölaat.

Salla kuursaalis toimub reedel Emumäe laulupidu, kus kõlavad laulud merest, kodust ja isamaast.

Rakkes peetakse taasiseseisvumispäeval, 20. augustil valla päeva.

Pühapäevani on Rakveres avatud töötoad, linnaruumis tuuakse fookusesse noorte fotograafide tööd ning näidatakse palju häid filme ja kuulatakse rohkelt head muusikat. Projektiga seotud tegevusi võib leida pea igal sammul – ole ainult julge ning astu koduuksest tänavale.

Laupäeval, Eesti taasiseseivumis­päeval, esineb oma kontserdituuri raames Rakvere laululaval Udo Dirkschneider, legendaarse Saksa metal-bändi Accept asutajaliige, kelle etteaste juhatab sisse Virumaa Meeskoor.

Reede õhtul esinevad Rakvere linnakodaniku muuseumi hoovis Moskvast pärit keskaja-fusionit viljelev Idisi ja Läti neofolk-kollektiiv Ēnu Kaleidoskops.

Rakvere äärelinnas asuvas Agroproffi majas on avatud võitlustanner. Täiskasvanute mängutoas saab olla osaline klaperjahil, kus loogika, loovus ja lootus avavad põgenemistee.

Täna ja homme peetavate Tapa linnapäevade raames toimub ka kuues vorstifestival ja suur vorstilaat, homme on kavas Eesti VI vorstigrillimise meistrivõistlused.

Viimasel ajal ülipopulaarset kettagolfi saab homsest ka Uhtnas mängida.

 

Kontsert kujutab endast sümboolselt ühte ansambel Ruja paljudest seitsmekümnendate aastate alguses ära keelatud esinemistest.

Täna on oodata ühe Baltikumi omanäoliseima jooksuürituse distantsidele üle 8000 osavõtja. Lisaks eestlastele on külalisi lausa

17 välisriigist, kaugemad neist Filipiinid, Ameerika ühendriigid, Paraguay, Küpros ja Hispaania.

Eile ja täna Paides toimuv arvamusfestival toob osalejateni pea 230 arutelu 40 teemal. Selleaastasel festivalil pannakse enam rõhku osalejate kaasamisele mõttevahetustesse.

Homme toimub Eisma sadama merepäev. Sõita saab ajaloolise purjelaeva Runbjarni ehk Ruhnu Karuga, toimub laste Optimist-klassi regatt Eisma Open, kus sõidavad Eisma ja Toila sadama ning Rein Ottosoni purjespordikooli algajad purjetajad.

On külm, külm talv. Ree Dolly, kuueteistkümneaastane sitke tütarlaps, püüab toime tulla oma kahe väikevennaga, kellest üks on kümne-, teine kaheksaaastane, ning mõistuse kaotanud emaga.

Viimasel kahel aastal on Võsu Glämm olnud filmifestival, kust võitjafilmid otse Oscarite galale lähevad. Seetõttu on tänavuselgi aastal ootused linateostele väga kõrged.

Järgmisel teisipäeval, 16. augustil alustatakse tulevasel Tamsalu kettagolfirajal võsalõikusega.

KONTSERT

Alates kella 12 Käsmus - Viru Folk 2016

Kell 19   Rakvere Kolmainu kirikus Henry Laks.

Tapa linna 90. sünnipäeva puhul noorteõhtu. Esinevad Reket ja Arop ehk Suur Papa.

Kell 20 Palmse mõisa aias öömuusika kontsert. Esinevad Round Midnight Jazz Duo, Heiki Mätlik ja Mikk Tammepõld.

KONTSERT

Vihula mõisa aias kell 19 Annely Peebo ja C-JAM.

KONTSERT

Vihula mõisa aias kell 19 Lenna Kuurmaa ja Koit Toome kontserttuur "Mina jään".

“Mehe kõrval elav naine hoolib enamasti kaasa tervisest. Ehk isegi rohkem kui mees ise,” ütles raamatu koostaja, ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla.

Eeloleval nädalavahetusel (6. ja 7. augustil) peetakse Järvamaal Amblas kihelkonnapäevi, mis on eelkõige pühendatud sellele, et vabadussõja ausamba avamisest möödub 90 ning kihelkonnakooli asutamisest 150 aastat.

Küsitluses on osalenud  inimest